Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 100B510JMN500XC20
100B510JMN500XC20
100B510JMN500XC20 KYOCERA AVX Components
100b.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 51pF 500V +90±30ppm/C 5% Microstrip SMD 175°C
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 30
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 100B510JMN500XC20 KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 51PF 500V 1111, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: High Q, Low Loss, Low ESL, Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 1111 (2828 Metric), Temperature Coefficient: P90, Size / Dimension: 0.135" L x 0.110" W (3.43mm x 2.79mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.120" (3.05mm), Capacitance: 51 pF.
Weitere Produktangebote 100B510JMN500XC20
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
100B510JMN500XC20 100B510JMN500XC20 Hersteller : KYOCERA AVX Components 100b.pdf Cap Ceramic 51pF 500V +90±30ppm/C 5% Microstrip SMD 175°C
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
100B510JMN500XC20 Hersteller : American Technical Ceramics 100B.pdf Description: CAP CER 51PF 500V 1111
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: High Q, Low Loss, Low ESL
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 1111 (2828 Metric)
Temperature Coefficient: P90
Size / Dimension: 0.135" L x 0.110" W (3.43mm x 2.79mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.120" (3.05mm)
Capacitance: 51 pF