Produkte > KYOCERA AVX > 100B5R6BW500XT1K
100B5R6BW500XT1K
100B5R6BW500XT1K KYOCERA AVX
100B.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 5.6PF 500V P90 1111
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.1pF
Features: High Q, Low Loss, Low ESL
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 1111 (2828 Metric)
Temperature Coefficient: P90
Size / Dimension: 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.102" (2.59mm)
Part Status: Active
Capacitance: 5.6 pF
auf Bestellung 721 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 100B5R6BW500XT1K KYOCERA AVX
Description: CAP CER 5.6PF 500V P90 1111, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.1pF, Features: High Q, Low Loss, Low ESL, Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 1111 (2828 Metric), Temperature Coefficient: P90, Size / Dimension: 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.102" (2.59mm), Part Status: Active, Capacitance: 5.6 pF.
Weitere Produktangebote 100B5R6BW500XT1K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
100B5R6BW500XT1K 100B5R6BW500XT1K Hersteller : KYOCERA AVX Components 100b.pdf Cap Ceramic 5.6pF 500V +90±30ppm/C 0.1pF Pad SMD 175°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
100B5R6BW500XT1K 100B5R6BW500XT1K Hersteller : KYOCERA AVX 100B.pdf Description: CAP CER 5.6PF 500V P90 1111
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.1pF
Voltage - Rated: 500V
Temperature Coefficient: P90
Part Status: Active
Capacitance: 5.6 pF
Produkt ist nicht verfügbar
100B5R6BW500XT1K Hersteller : KYOCERA AVX 100B-2899743.pdf Silicon RF Capacitors / Thin Film 500V 5.6pF Tol .1pF Las Mkg