Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 100B6R8CW500XT1K
100B6R8CW500XT1K
100B6R8CW500XT1K KYOCERA AVX Components
100b.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 6.8pF 500V +90±30ppm/C 0.25pF Pad SMD 1111 175°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details 100B6R8CW500XT1K KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 6.8PF 500V P90 1111, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.25pF, Features: High Q, Low Loss, Low ESL, Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 1111 (2828 Metric), Temperature Coefficient: P90, Size / Dimension: 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.102" (2.59mm), Capacitance: 6.8 pF.
Weitere Produktangebote 100B6R8CW500XT1K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
100B6R8CW500XT1K Hersteller : KYOCERA AVX Description: CAP CER 6.8PF 500V P90 1111
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.25pF
Features: High Q, Low Loss, Low ESL
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 1111 (2828 Metric)
Temperature Coefficient: P90
Size / Dimension: 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.102" (2.59mm)
Capacitance: 6.8 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.25pF
Voltage - Rated: 500V
Temperature Coefficient: P90
Capacitance: 6.8 pF
100B6R8CW500XT1K Hersteller : KYOCERA AVX 100B-2899743.pdf Silicon RF Capacitors / Thin Film 500V 6.8pF Tol .25pF Las Mkg