Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 100C301KTN1500XT
100C301KTN1500XT
100C301KTN1500XT KYOCERA AVX Components
100c.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 300pF 1500V +90±30ppm/C 10% Pad SMD 125°C Low ESR Medical T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details 100C301KTN1500XT KYOCERA AVX Components
Description: MLC C/E/H, Tolerance: ±10%, Features: High Q, Low Loss, Low ESL, Non-Magnetic, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 1500V (1.5kV), Package / Case: 2325 (5864 Metric), Temperature Coefficient: P90, Size / Dimension: 0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.145" (3.68mm), Capacitance: 300 pF.
Weitere Produktangebote 100C301KTN1500XT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
100C301KTN1500XT Hersteller : KYOCERA AVX 100C.pdf Description: MLC C/E/H
Tolerance: ±10%
Features: High Q, Low Loss, Low ESL, Non-Magnetic
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 1500V (1.5kV)
Package / Case: 2325 (5864 Metric)
Temperature Coefficient: P90
Size / Dimension: 0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.145" (3.68mm)
Capacitance: 300 pF
Produkt ist nicht verfügbar
100C301KTN1500XT 100C301KTN1500XT Hersteller : KYOCERA AVX 100C-2899761.pdf Silicon RF Capacitors / Thin Film 1500V 300pF Tol 10% Las Mkg