Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 100E390GMS3600XJ16
100E390GMS3600XJ16
100E390GMS3600XJ16 KYOCERA AVX Components
100e.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Multilayer Ceramic Capacitor
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 100E390GMS3600XJ16 KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 39PF 3.6KV P90 3838, Tolerance: ±2%, Features: High Q, Low Loss, Low ESL, High Voltage, Packaging: Tray, Voltage - Rated: 3600V (3.6kV), Package / Case: 3838 (9797 Metric), Temperature Coefficient: P90, Size / Dimension: 0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.170" (4.32mm), Capacitance: 39 pF.
Weitere Produktangebote 100E390GMS3600XJ16
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
100E390GMS3600XJ16 Hersteller : KYOCERA AVX 100E.pdf Description: CAP CER 39PF 3.6KV P90 3838
Tolerance: ±2%
Features: High Q, Low Loss, Low ESL, High Voltage
Packaging: Tray
Voltage - Rated: 3600V (3.6kV)
Package / Case: 3838 (9797 Metric)
Temperature Coefficient: P90
Size / Dimension: 0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.170" (4.32mm)
Capacitance: 39 pF