Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 100E4R0BMS7200XJ16
100E4R0BMS7200XJ16 KYOCERA AVX Components
100e.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
RF/Microwave Multilayer Capacitor
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 100E4R0BMS7200XJ16 KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 4PF 7.2KV P90 3838, Packaging: Tray, Tolerance: ±0.1pF, Features: High Q, Low Loss, Low ESL, High Voltage, Voltage - Rated: 7200V (7.2kV), Package / Case: 3838 (9797 Metric), Temperature Coefficient: P90, Size / Dimension: 0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.170" (4.32mm), Capacitance: 4 pF.
Weitere Produktangebote 100E4R0BMS7200XJ16
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
100E4R0BMS7200XJ16 Hersteller : KYOCERA AVX 100E.pdf Description: CAP CER 4PF 7.2KV P90 3838
Packaging: Tray
Tolerance: ±0.1pF
Features: High Q, Low Loss, Low ESL, High Voltage
Voltage - Rated: 7200V (7.2kV)
Package / Case: 3838 (9797 Metric)
Temperature Coefficient: P90
Size / Dimension: 0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.170" (4.32mm)
Capacitance: 4 pF