Produkte > BUSSMANN > 100NHG01B
100NHG01B
100NHG01B BUSSMANN
Bus_Edison_NH_Fuses.pdf Bus_Ele_DS_2142_NH.pdf 100NHG01B.pdf
Hersteller: BUSSMANN
Category: NH Fuses
Description: Fuse: fuse; 100A; 500VAC; 250VDC; gG,gL; ceramic,industrial; NH01
Type of fuse: fuse
Current rating: 100A
Rated voltage: 250V DC; 500V AC
Fuse characteristics: gG; gL
Kind of fuse: ceramic; industrial
Fuse size: NH01
Breaking capacity: 120kA
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 100NHG01B BUSSMANN
Description: FUSE SQUARE 100A 500VAC/250VDC, Features: Indicating, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.953" L x 2.047" W x 2.165" H (75.00mm x 52.00mm x 55.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 100A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Voltage Rating - AC: 500 VAC, Voltage Rating - DC: 250 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
100NHG01B 100NHG01B Hersteller : Bussmann / Eaton Eaton_bus-ele_ds_2142_nh_din_dual_indication_fuse_links.pdf Industrial & Electrical Fuses 100A 500V GL/GG SIZE 01 DUAL
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
100NHG01B Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division bus-iec-ds-10164-nh500voltsfuselinks.pdf Description: FUSE SQUARE 100A 500VAC/250VDC
Features: Indicating
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.953" L x 2.047" W x 2.165" H (75.00mm x 52.00mm x 55.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 100A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC