Produkte > PANASONIC > 100SXE18M+T
100SXE18M+T Panasonic
AAB8000C262.pdf
Hersteller: Panasonic
Aluminium Organic Polymer Capacitors OS-CON, SXE Series
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 100SXE18M+T Panasonic
Description: CAP ALUM POLY 18UF 20% 100V TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 18 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 150 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 100SXE18M+T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
100SXE18M+T 100SXE18M+T Hersteller : Panasonic Electronic Components AAB8000C262.pdf Description: CAP ALUM POLY 18UF 20% 100V TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 18 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 150 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3 A @ 100 kHz