Produkte > CNC TECH > 1015-20-1-2000-002-1-TS
1015-20-1-2000-002-1-TS
1015-20-1-2000-002-1-TS CNC Tech
1015-XX-1-2000-0XX-1-TS.pdf
Hersteller: CNC Tech
Description: WIRE 20AWG WHTE STRAND FEET
Packaging: Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage: 600V
Length: Enter Number of Feet in Order Quantity
Wire Gauge: 20 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Conductor Strand: 21/0.0071"
Operating Temperature: 105°C
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.098" (2.50mm)
Ratings: UL Style 1015
Jacket (Insulation) Thickness: 0.031" (0.80mm)
Conductor Material: Copper, Tinned
Jacket Color: White
auf Bestellung 12831 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 48
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1015-20-1-2000-002-1-TS CNC Tech
Description: WIRE 20AWG WHTE STRAND FEET, Packaging: Digi-Spool®, Continuous Spool, Voltage: 600V, Length: Enter Number of Feet in Order Quantity, Wire Gauge: 20 AWG, Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Conductor Strand: 21/0.0071", Operating Temperature: 105°C, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.098" (2.50mm), Ratings: UL Style 1015, Jacket (Insulation) Thickness: 0.031" (0.80mm), Conductor Material: Copper, Tinned, Jacket Color: White.