103MMR400K
103MMR400K Knowles Corporation
MMR.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 0.01uF; 400VDC; 7.49mm; ±10%; 10.5x4.5mm; MMR
Type of capacitor: polyester
Capacitance: 10nF
Operating voltage: 400V DC
Mounting: THT
Manufacturer series: MMR
Tolerance: ±10%
Body dimensions: 10.5x4.5mm
Terminal pitch: 7.49mm
Lead length: 7.5mm
Operating temperature: -40...105°C
auf Bestellung 24000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 725
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 103MMR400K Knowles Corporation
Description: CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm), Capacitance: 10000 pF, Size / Dimension: 0.413" L x 0.177" W (10.50mm x 4.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
103MMR400K 103MMR400K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MMR.pdf Description: CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm)
Capacitance: 10000 pF
Size / Dimension: 0.413" L x 0.177" W (10.50mm x 4.50mm)
auf Bestellung 52540 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
103MMR400K 103MMR400K Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MMR.pdf Film Capacitors 0.01uF 400V 10%
Mindestbestellmenge: 5
103MMR400K 103MMR400K Hersteller : Cornell Dubilier mmr.pdf Cap Film 0.01uF 400V PET 10% (10.5 X 4.5 X 7.5mm) Radial 7.5mm 176.839 Ohm 105°C Bulk