104PPA202K
104PPA202K Cornell Dubilier - CDE
PPA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 0.1uF 2kV 10%
auf Bestellung 24 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 104PPA202K Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 2KVDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 650V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 8.4 mOhms, Size / Dimension: 0.787" Dia x 1.339" L (20.00mm x 34.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
104PPA202K 104PPA202K Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor PPA.pdf Film Capacitors 0.1uF 2kV 10%
auf Bestellung 125 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
104PPA202K 104PPA202K Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) PPA-2944723.pdf Film Capacitors 0.1uF 2kV 10%
auf Bestellung 18 Stücke:
104PPA202K 104PPA202K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PPA.pdf Description: CAP FILM 0.1UF 10% 2KVDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 650V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 8.4 mOhms
Size / Dimension: 0.787" Dia x 1.339" L (20.00mm x 34.00mm)
auf Bestellung 493 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
104PPA202K Hersteller : Knowles Corporation PPA.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; 100nF; 2kVDC; Leads: axial; THT; PPA; ±10%
Type of capacitor: polypropylene
Manufacturer series: PPA
Capacitance: 0.1µF
Operating voltage: 2kV DC
Body dimensions: 20x34mm
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...85°C
Diameter: 20mm
Leads: axial
ESR value: 8.4mΩ