104PPA302K
104PPA302K Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
PPA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 3KVDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 750V
Voltage Rating - DC: 3000V (3kV)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 9.4 mOhms
Size / Dimension: 0.984" Dia x 1.811" L (25.00mm x 46.00mm)
auf Bestellung 139 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 104PPA302K Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 3KVDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 750V, Voltage Rating - DC: 3000V (3kV), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 9.4 mOhms, Size / Dimension: 0.984" Dia x 1.811" L (25.00mm x 46.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
104PPA302K 104PPA302K Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor PPA.pdf Film Capacitors 0.1uF 3kV 10%
auf Bestellung 75 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
104PPA302K 104PPA302K Hersteller : Illinois Capacitor / CDE PPA%20series-553039.pdf Film Capacitors 0.1uF 3000V 10%
auf Bestellung 47 Stücke:
104PPA302K 104PPA302K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PPA-2944723.pdf Film Capacitors 0.1uF 3kV 10%