Produkte > CORNELL DUBILIER > 105BPS050M
105BPS050M
105BPS050M Cornell Dubilier
bps.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 265.258 Ohm 0.017A 2000h 85°C Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 105BPS050M Cornell Dubilier
Description: ELECTROLYTIC/IC, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 232.101Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 1 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 17 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 17 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 105BPS050M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
105BPS050M 105BPS050M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles BPS.pdf Description: ELECTROLYTIC/IC
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 232.101Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 1 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 17 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 17 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
105BPS050M 105BPS050M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE BPS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1.0UF 50V