Produkte > CORNELL DUBILIER > 105CKR050M
105CKR050M
105CKR050M Cornell Dubilier
ckr_cks.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 165.786 Ohm 0.016A 2000h 85°C
auf Bestellung 30000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 105CKR050M Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 165.79Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 13 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 29.9 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
105CKR050M 105CKR050M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1uF 50V 20%
auf Bestellung 13161 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
105CKR050M 105CKR050M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1uF 50V 20%
Mindestbestellmenge: 9
105CKR050M 105CKR050M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKR_CKS.pdf Description: CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 165.79Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 13 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 29.9 mA @ 100 kHz
Mindestbestellmenge: 56
105CKR050M 105CKR050M Hersteller : CORNELL DUBILIER CKR_CKS.pdf Description: CORNELL DUBILIER - 105CKR050M - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1UF, 50V
tariffCode: 85322200
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
105CKR050M 105CKR050M Hersteller : Illinois Capacitor / CDE CKR_CKS%20series-772731.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 1uF 50V 20%
105CKR050M 105CKR050M Hersteller : Cornell Dubilier ckr_cks.pdf Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 165.786 Ohm 0.016A 2000h 85°C