105CKR250M
105CKR250M Illinois Capacitor / CDE
CKR_CKS%20series-772731.pdf
Hersteller: Illinois Capacitor / CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 1uF 250V 20%
auf Bestellung 3981 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 105CKR250M Illinois Capacitor / CDE
Description: CAP ALUM 1UF 20% 250V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 331.573Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 1 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 18 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 45 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 105CKR250M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
105CKR250M 105CKR250M Hersteller : Cornell Dubilier ckr_cks.pdf Cap Aluminum Lytic 1uF 250V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 248.68 Ohm 0.022A 2000h 85°C
Produkt ist nicht verfügbar
105CKR250M 105CKR250M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKR_CKS.pdf Description: CAP ALUM 1UF 20% 250V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 331.573Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 1 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 18 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 45 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
105CKR250M 105CKR250M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1uF 250V 20%
105CKR250M 105CKR250M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1uF 250V 20%