105CKS450M
105CKS450M Knowles / Illinois Capacitor
CKR_CKS.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1uF 450V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 11400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 105CKS450M Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 1UF 20% 450V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 397.887Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 1 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 29 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 72.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 105CKS450M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
105CKS450M 105CKS450M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKR_CKS.pdf Description: CAP ALUM 1UF 20% 450V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 397.887Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 1 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 29 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 72.5 mA @ 100 kHz