105DCN2R7S
105DCN2R7S CDE / Illinois Capacitor
DCN-2944658.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Supercapacitors / Ultracapacitors 1F 2.7V +50% / -20% tol
auf Bestellung 765 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 105DCN2R7S CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP 1F -20%, +50% 2.7V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: -20%, +50%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 400mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 F, Voltage - Rated: 2.7 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
105DCN2R7S 105DCN2R7S Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCN.pdf Description: CAP 1F -20%, +50% 2.7V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: -20%, +50%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 400mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 F
Voltage - Rated: 2.7 V
auf Bestellung 570 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
105DCN2R7S Hersteller : Illinois Capacitor / CDE DCN_series-553005.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 1F 2.7V +50% / -20% tol.