105HC3600K2EM8
105HC3600K2EM8 Illinois Capacitor / CDE
hpr_capacitor_detail_50060-965717.pdf
Hersteller: Illinois Capacitor / CDE
Film Capacitors 1uF 600VAC 10% 300 KVAR Conduction
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 105HC3600K2EM8 Illinois Capacitor / CDE
Description: CAP FILM 1UF 10% 600VAC CHAS MT, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 600V, Height - Seated (Max): 2.618" (66.50mm), Capacitance: 1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.5 mOhms, Size / Dimension: 2.205" L x 1.189" W (56.00mm x 30.20mm).
Weitere Produktangebote 105HC3600K2EM8
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
105HC3600K2EM8 105HC3600K2EM8 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles HC3.pdf Description: CAP FILM 1UF 10% 600VAC CHAS MT
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 600V
Height - Seated (Max): 2.618" (66.50mm)
Capacitance: 1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.5 mOhms
Size / Dimension: 2.205" L x 1.189" W (56.00mm x 30.20mm)