Produkte > CORNELL DUBILIER > 105K400CS6
105K400CS6
105K400CS6 Cornell Dubilier
csdatasheet.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 1uF 400V Polymer 10%( 22.4 X 17.8 X 8.1mm) DIP 2.54mm 0.008 Ohm 125°C Tube
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 105K400CS6 Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 1UF 10% 400VDC 14DIP, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Packaging: Bulk, Package / Case: 14-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polymer, Metallized, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.319" (8.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 8 mOhms, Size / Dimension: 0.882" L x 0.700" W (22.40mm x 17.80mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
105K400CS6 105K400CS6 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) CS.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 1uF 400V Capstick
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
105K400CS6 105K400CS6 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CS.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 1uF 400V Capstick
auf Bestellung 190 Stücke:
105K400CS6 105K400CS6 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CS.pdf Description: CAP FILM 1UF 10% 400VDC 14DIP
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Packaging: Bulk
Package / Case: 14-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polymer, Metallized
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.319" (8.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 8 mOhms
Size / Dimension: 0.882" L x 0.700" W (22.40mm x 17.80mm)
auf Bestellung 150 Stücke:
105K400CS6 105K400CS6 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CS.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 1uF 400V Capstick
auf Bestellung 200 Stücke:
105K400CS6 105K400CS6 Hersteller : Cornell Dubilier csdatasheet.pdf Cap Film 1uF 400V Polymer 10%( 22.4 X 17.8 X 8.1mm) DIP 2.54mm 0.008 Ohm 125°C Tube
auf Bestellung 1 Stücke:
auf Bestellung 1 Stücke:
105K400CS6 Hersteller : Paktron (Quantic) CS.pdf 105K400CS6
auf Bestellung 97 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5