105K500CS6G
105K500CS6G Cornell Dubilier Knowles
CS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 500VDC 16SMD
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Packaging: Tube
Package / Case: 16-SMD, Gull Wing
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: Gull Wing
Dielectric Material: Polymer, Metallized
Voltage Rating - DC: 500V
Height - Seated (Max): 0.319" (8.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 8 mOhms
Size / Dimension: 1.134" L x 0.701" W (28.80mm x 17.80mm)
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 105K500CS6G Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 500VDC 16SMD, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Packaging: Tube, Package / Case: 16-SMD, Gull Wing, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: Gull Wing, Dielectric Material: Polymer, Metallized, Voltage Rating - DC: 500V, Height - Seated (Max): 0.319" (8.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 8 mOhms, Size / Dimension: 1.134" L x 0.701" W (28.80mm x 17.80mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
105K500CS6G Hersteller : Paktron (Quantic) CS.pdf 105K500CS6G
auf Bestellung 60 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
105K500CS6G 105K500CS6G Hersteller : Cornell Dubilier paktron_2012_pancon_pdf.pdf Cap Film 1uF 500V PET 10% (28.8 X 17.8 X 8.1mm) Gull Wing DIP 0.008 Ohm 125°C
Produkt ist nicht verfügbar
105K500CS6G 105K500CS6G Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) CS.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 1uF 500V Capstick
Produkt ist nicht verfügbar
105K500CS6G 105K500CS6G Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CS.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 1uF 500V Capstick