105MPR250K
105MPR250K CDE / Illinois Capacitor
MPR-2944749.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Film Capacitors 1uF 250V 10%
auf Bestellung 2074 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 105MPR250K CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 1UF 10% 250VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 177 mOhms, Size / Dimension: 1.024" L x 0.472" W (26.00mm x 12.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
105MPR250K 105MPR250K Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MPR.pdf Film Capacitors 1uF 250V 10%
auf Bestellung 2072 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
105MPR250K 105MPR250K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MPR.pdf Description: CAP FILM 1UF 10% 250VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 177 mOhms
Size / Dimension: 1.024" L x 0.472" W (26.00mm x 12.00mm)