105PHC400K
105PHC400K Cornell Dubilier Knowles
PHC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 400VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 400V
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6.7 mOhms
Size / Dimension: 0.512" Dia x 1.339" L (13.00mm x 34.00mm)
auf Bestellung 2075 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 105PHC400K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 400VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 400V, Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6.7 mOhms, Size / Dimension: 0.512" Dia x 1.339" L (13.00mm x 34.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
105PHC400K 105PHC400K Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor PHC.pdf Film Capacitors 1uF 400V 10%
auf Bestellung 1032 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
105PHC400K 105PHC400K Hersteller : CORNELL DUBILIER CDUB-S-A0013796054-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: CORNELL DUBILIER - 105PHC400K - CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM 1UF, 400