105PMB122KBP1
105PMB122KBP1 Cornell Dubilier Knowles
PMB_RMB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 1.2KVDC CHAS MT
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 630V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 1.398" (35.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.7 MOhms
Size / Dimension: 1.673" L x 1.319" W (42.50mm x 33.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 105PMB122KBP1 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 1.2KVDC CHAS MT, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 630V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 1.398" (35.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.7 MOhms, Size / Dimension: 1.673" L x 1.319" W (42.50mm x 33.50mm).
Weitere Produktangebote 105PMB122KBP1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
105PMB122KBP1 105PMB122KBP1 Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PMB_RMB.pdf Film Capacitors 1uF 10% tol FILM