105PPA122K
105PPA122K Cornell Dubilier Knowles
PPA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 1.2KVDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 550V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Capacitance: 1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.4 mOhms
Size / Dimension: 1.260" Dia x 1.811" L (32.00mm x 46.00mm)
auf Bestellung 416 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 105PPA122K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 1.2KVDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 550V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Capacitance: 1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.4 mOhms, Size / Dimension: 1.260" Dia x 1.811" L (32.00mm x 46.00mm).
Weitere Produktangebote 105PPA122K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
105PPA122K 105PPA122K Hersteller : Illinois Capacitor / CDE PPA%20series-553039.pdf Film Capacitors 1uF 1200V 20%