105PPB102K
105PPB102K Cornell Dubilier Knowles
PPB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 600V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 1.673" L x 1.102" W (42.50mm x 28.00mm)
auf Bestellung 227 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 105PPB102K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 600V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 1.673" L x 1.102" W (42.50mm x 28.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
105PPB102K 105PPB102K Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) PPB-2944779.pdf Film Capacitors 1uF 1KV 10% FILM/IC
auf Bestellung 1164 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
105PPB102K 105PPB102K Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor PPB.pdf Film Capacitors 1uF 1KV 10% FILM/IC
auf Bestellung 2 Stücke:
105PPB102K 105PPB102K Hersteller : Cornell Dubilier - CDE PPB.pdf Film Capacitors 1uF 1KV 10% FILM/IC