105TTA160M
105TTA160M Cornell Dubilier Knowles
TTA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1UF 20% 160V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia x 0.512" L (6.30mm x 13.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 331.573Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 1 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 14 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 23.8 mA @ 50 kHz
auf Bestellung 7128 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 105TTA160M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1UF 20% 160V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia x 0.512" L (6.30mm x 13.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 331.573Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 1 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 14 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 23.8 mA @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 105TTA160M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
105TTA160M 105TTA160M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor TTA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 1uF 160V 20%