Produkte > CORNELL DUBILIER > 106BPS050M
106BPS050M
106BPS050M Cornell Dubilier
bps.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Aluminum Electrolytic capacitors
auf Bestellung 1437 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1399
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 106BPS050M Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 26.526Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 52 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 88.4 mA @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
106BPS050M 106BPS050M Hersteller : Cornell Dubilier bps.pdf Aluminum Electrolytic capacitors
auf Bestellung 1437 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1399
106BPS050M 106BPS050M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor BPS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10uF 50V 20%
Mindestbestellmenge: 5
106BPS050M 106BPS050M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles BPS.pdf Description: CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 26.526Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 52 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 88.4 mA @ 50 kHz