106CKS450MGBW
106CKS450MGBW Knowles / Illinois Capacitor
CKR_CKS.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10uF 450V 20% tol ELECTROLYTIC
auf Bestellung 7067 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 106CKS450MGBW Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 39.7887Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 105 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 189 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
106CKS450MGBW 106CKS450MGBW Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKR_CKS.pdf Description: CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 39.7887Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 105 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 189 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 11180 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
106CKS450MGBW 106CKS450MGBW Hersteller : Cornell Dubilier ckr_cks.pdf Cap Aluminum Lytic 10uF 450V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 39.7887 Ohm 0.105A 2000h 85°C Ammo/T/R