106KXM050M
106KXM050M Cornell Dubilier Knowles
KXM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 16.579Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 3.992 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 96 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 240 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 16262 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 42
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 106KXM050M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 16.579Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 3.992 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 96 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 240 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 106KXM050M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
106KXM050M 106KXM050M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor KXM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10uF 50V 20% tol ELECTROLYTIC
Produkt ist nicht verfügbar
106KXM050M 106KXM050M Hersteller : Illinois Capacitor / CDE KXM%20series-553006.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 10uF 50V 20% tol. ELECTROLYTIC