106PHB250K2H
106PHB250K2H Cornell Dubilier Knowles
PHB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 250VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.6 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 106PHB250K2H Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 250VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.6 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm).
Weitere Produktangebote 106PHB250K2H
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
106PHB250K2H 106PHB250K2H Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PHB-2944775.pdf Film Capacitors 10uF 10% tol. FILM