106PHB400K2J
106PHB400K2J Cornell Dubilier Knowles
PHB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 400VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 275V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.8 mOhms
Size / Dimension: 1.673" L x 1.102" W (42.50mm x 28.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 106PHB400K2J Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 400VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 275V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 10 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.8 mOhms, Size / Dimension: 1.673" L x 1.102" W (42.50mm x 28.00mm).
Weitere Produktangebote 106PHB400K2J
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
106PHB400K2J 106PHB400K2J Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PHB.pdf Film Capacitors 10uF 10% tol. FILM