106PHC400KN
106PHC400KN Cornell Dubilier Knowles
PHC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 400VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 400V
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.4 mOhms
Size / Dimension: 1.220" Dia x 1.811" L (31.00mm x 46.00mm)
auf Bestellung 216 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 106PHC400KN Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 400VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 400V, Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.4 mOhms, Size / Dimension: 1.220" Dia x 1.811" L (31.00mm x 46.00mm).
Weitere Produktangebote 106PHC400KN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
106PHC400KN 106PHC400KN Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PHC.pdf Film Capacitors 10uF 400 Volts 10% FILM/IC