107CKE035M
107CKE035M Illinois Capacitor
ckh_cke.pdf
Hersteller: Illinois Capacitor
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 1.989 Ohm 0.17A 2000h 105°C
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 107CKE035M Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.989Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 170 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 280.5 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
107CKE035M 107CKE035M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor CKH_CKE.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 35V 20%
auf Bestellung 4892 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
107CKE035M 107CKE035M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKH_CKE.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 35V 20%
Mindestbestellmenge: 6
107CKE035M 107CKE035M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKH_CKE.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.989Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 170 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 280.5 mA @ 100 kHz
Mindestbestellmenge: 29
107CKE035M 107CKE035M Hersteller : Cornell Dubilier ckh_cke.pdf Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 1.989 Ohm 0.17A 2000h 105°C
auf Bestellung 12 Stücke: