107CKE400M
107CKE400M Knowles / Illinois Capacitor
CKH_CKE.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 400V 20%
auf Bestellung 54 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 107CKE400M Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 3.316Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 310 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 465 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 107CKE400M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
107CKE400M 107CKE400M Hersteller : Cornell Dubilier ckh_cke.pdf Cap Aluminum Lytic 100uF 400V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 3.316 Ohm 0.31A 2000h 105°C
Produkt ist nicht verfügbar
107CKE400M 107CKE400M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKH_CKE.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.316Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 310 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 465 mA @ 100 kHz