Produkte > CORNELL DUBILIER > 107CKS350M
107CKS350M
107CKS350M Cornell Dubilier
ckr_cks.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 100uF 350V 20% (18 X 35mm) Radial 7.5mm 3.9789 Ohm 0.55A 2000h 85°C
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 107CKS350M Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 100UF 20% 350V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 3.9789Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 550 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 825 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 107CKS350M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
107CKS350M 107CKS350M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKR_CKS.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 350V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.9789Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 550 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 825 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
107CKS350M 107CKS350M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 350V 20%
107CKS350M 107CKS350M Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 350V 20%
107CKS350M 107CKS350M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 350V 20%