107LBB400M2CC
107LBB400M2CC Cornell Dubilier Knowles
LBB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.4868Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 910 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.3377 A @ 10 kHz
auf Bestellung 840 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 107LBB400M2CC Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 2.4868Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 910 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.3377 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 107LBB400M2CC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
107LBB400M2CC 107LBB400M2CC Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LBB%20series-553007.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 100uF 400 Volts 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
107LBB400M2CC 107LBB400M2CC Hersteller : CDE / Illinois Capacitor LBB-2944743.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 100uF 400V 20% LYTICS/IC