107RSS025M
107RSS025M Cornell Dubilier Knowles
RSS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.487Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 135 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 189 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 29401 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 107RSS025M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 2.487Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 135 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 189 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
107RSS025M 107RSS025M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE RSS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 25V 20%
auf Bestellung 27013 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
107RSS025M 107RSS025M Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) RSS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 25V 20%
Mindestbestellmenge: 5
107RSS025M 107RSS025M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor RSS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 25V 20%