107TLS010M
107TLS010M Cornell Dubilier Knowles
TLS_Series_DS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 10V AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia x 0.630" L (6.30mm x 16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.316Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 145 mA @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 107TLS010M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 10V AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia x 0.630" L (6.30mm x 16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.316Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 145 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 107TLS010M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
107TLS010M 107TLS010M Hersteller : Illinois Capacitor / CDE TLS_series-748868.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 100uF 10V 20% tol. ELECTROLYTIC