107TMA025M
107TMA025M Cornell Dubilier Knowles
TMA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 25V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia x 0.630" L (6.30mm x 16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.653Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 120 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 180 mA @ 50 kHz
auf Bestellung 4799 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 107TMA025M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 25V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia x 0.630" L (6.30mm x 16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.653Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 120 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 180 mA @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
107TMA025M 107TMA025M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor TMA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 100uF 25V 20% tol. ELECTROLYTIC