107TMA050M
107TMA050M Cornell Dubilier Knowles
TMA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia x 0.630" L (8.00mm x 16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.989Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 155 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 232.5 mA @ 50 kHz
auf Bestellung 365 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 107TMA050M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia x 0.630" L (8.00mm x 16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.989Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 155 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 232.5 mA @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
107TMA050M 107TMA050M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE TMA-2944737.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 100uF 50V 20% tol ELECTROLYTIC