107TMA250M
107TMA250M Cornell Dubilier Knowles
TMA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 250V AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.614" L (16.00mm x 41.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.316Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 300 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 450 mA @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 107TMA250M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 250V AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.614" L (16.00mm x 41.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.316Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 300 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 450 mA @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 107TMA250M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
107TMA250M 107TMA250M Hersteller : Illinois Capacitor / CDE TMA_series-553041.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 100uF 250 Volts 20% LYTICS/IC