108AXZ010M
108AXZ010M Cornell Dubilier Knowles
AXZ.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 398mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.417" (10.60mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 90 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 425 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 850 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 108AXZ010M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 398mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.417" (10.60mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 90 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 425 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 850 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 108AXZ010M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
108AXZ010M 108AXZ010M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AXZ.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 90 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
108AXZ010M Hersteller : Illinois Capacitor / CDE AXZ_series-553042.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 1000uF 10V 20% tol. ELECTROLYTIC