108CKR063M
108CKR063M CDE / Illinois Capacitor
CKR_CKS-2944668.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 63V 20%
auf Bestellung 3707 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 108CKR063M CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 166mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.67 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.338 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
108CKR063M 108CKR063M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 63V 20%
auf Bestellung 3332 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
108CKR063M 108CKR063M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKR_CKS.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 166mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.67 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.338 A @ 100 kHz