108CKS100MRY
108CKS100MRY CDE / Illinois Capacitor
CKR_CKS-2944668.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 100V 20%
auf Bestellung 255 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 108CKS100MRY CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 166mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.995 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.793 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
108CKS100MRY 108CKS100MRY Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 100V 20%
auf Bestellung 98 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
108CKS100MRY 108CKS100MRY Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKR_CKS.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 166mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.995 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.793 A @ 100 kHz
auf Bestellung 16002 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
108CKS100MRY 108CKS100MRY Hersteller : CORNELL DUBILIER CKR_CKS.pdf Description: CORNELL DUBILIER - 108CKS100MRY - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF,