108KXM025M
108KXM025M Cornell Dubilier Knowles
KXM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 199mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 53 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.416 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.36 A @ 100 kHz
auf Bestellung 10431 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 108KXM025M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 199mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 53 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.416 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.36 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
108KXM025M 108KXM025M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor KXM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 25V 20%
auf Bestellung 1124 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
108KXM025M 108KXM025M Hersteller : Illinois Capacitor / CDE KXM%20series-553006.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 1000uF 25V 20%