108LBB080M2BC
108LBB080M2BC Cornell Dubilier Knowles
LBB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 80V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 248.68mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.875 A @ 10 kHz
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 108LBB080M2BC Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 80V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 248.68mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.875 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 108LBB080M2BC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
108LBB080M2BC 108LBB080M2BC Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LBB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 80V 20%