108LBB160M2CF
108LBB160M2CF Cornell Dubilier Knowles
LBB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 165.79mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.02 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.4394 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 108LBB160M2CF Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 165.79mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.02 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.4394 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 108LBB160M2CF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
108LBB160M2CF 108LBB160M2CF Hersteller : CDE / Illinois Capacitor LBB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 160 Volts 20% LYTICS/IC