108RMR035M
108RMR035M Knowles / Illinois Capacitor
RMR.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 35V 20% Aluminum E-Cap
auf Bestellung 2327 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 108RMR035M Knowles / Illinois Capacitor
Description: ELECTROLYTIC/IC, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 16Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 1 mF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
108RMR035M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles RMR.pdf Description: ELECTROLYTIC/IC
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 16Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 1 mF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz
auf Bestellung 7190 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
108RMR035M 108RMR035M Hersteller : Cornell Dubilier rmr.pdf Cap Aluminum Lytic 1000uF 35V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 0.2 Ohm 1200mA 1000h 105°C