108SML6R3M
108SML6R3M Cornell Dubilier Knowles
SML.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 464mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.417" (10.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 370 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 555 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 4885 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 108SML6R3M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 464mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.417" (10.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 370 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 555 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
108SML6R3M 108SML6R3M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SML.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 1000uF 6.3V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 1450 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
108SML6R3M 108SML6R3M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SML.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Mindestbestellmenge: 12
108SML6R3M 108SML6R3M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor SML_series-552997.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 1000uF 6.3V 20% LYTICS/IC