Produkte > CORNELL DUBILIER > 108TMA016M
108TMA016M
108TMA016M Cornell Dubilier
tma.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 1000uF 16V 20% (10 X 26mm) Axial 0.332 Ohm 550mA 2000h 105°C Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 108TMA016M Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 16V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia x 1.024" L (10.00mm x 26.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, ESR (Equivalent Series Resistance): 332mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 550 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 632.5 mA @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 108TMA016M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
108TMA016M 108TMA016M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles TMA.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 16V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia x 1.024" L (10.00mm x 26.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
ESR (Equivalent Series Resistance): 332mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 550 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 632.5 mA @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
108TMA016M 108TMA016M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor TMA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 1000uF 16V 20% tol. ELECTROLYTIC